Kommenteeri

Advendiseeria 1. osa: Kuidas valmistuda aastalõpu kõnedeks?

Pühadega seondub meile tavaliselt rahu ja rõõm ning perekeskis veedetud aeg. Paljudele meist kaasnevad jõulude ja aastalõpuga aga kõned ning sõnavõtud, mis võivad just vastupidiselt pulssi kõrgeks ajada ja palju ärevust tekitada.

Jagame Sinuga 3 nippi, et pühade esinemised veidi lihtsamini läheksid.


1. Selge kommunikatsiooni maagia

Avalik esinemine, nagu ka pühade pidustused, on seda menukamad, mida selgemad ja meeldejäävamad on nende sisu. Enne kui astute rambivalgusesse võtke hetk, et mõelda, millist kesket sõnumit soovite kuulajatele edastada ning pange oma põhipunktid märksõnadega kirja .

Oma mõtteid struktureerides ärge unustage lihtsuse tähtsust - lihtne ja arusaadav sõnum tagab, et teie kuulajad on järjepidevalt kaasatud ja huvitatud.


2. Struktureeritud mõtete jõud

Selleks, et tagada oma sõnumi selgus, soovitame kõnes kasutada argumendi mudelit.

Alustage selge sissejuhatuse loomisega, mis köidab tähelepanu ja annab sõnumile tooni. Nii nagu kaunilt pakitud kingitus äratab uudishimu, äratab veenev sissejuhatus huvi ja tekitab järgneva ees elevust.

Järgmisena jätkake oma kõne põhiosaga. Alustage oma tugevaimatest punktidest, toetades neid tõendite ja näidetega. Vaadake iga punkti kui oksa puul - tugevat, eristuvat ja teie sõnumi üldisele ilule kaasa aitavat.

Kui lähete kokkuvõttele, mõelge sellest kui ilutulestiku suurest finaalist. Võtke kokku oma põhipunktid, korrake oma keskset sõnumit. Nii nagu meeldejääv pühadepidu jääb osalejate südamesse, jääb hästi struktureeritud ja selge kõne teie kuulajatele pikalt meelde, avaldades püsivat mõju.


3. Esinemisärevuse maandamine

Esinemisärevus on väga levinud hirm. Ärevuse leevendamiseks on hea oma kõne sisu eelnevalt läbi mõelda ning läbi harjutada - nii saate kõne sõnumiga juba lähedalt tuttavaks ja ei pea esinemisel nii palju sõnumi peale mõtlema.

Enne lavale astumist tasub võtta ka hetk häälestumiseks - hingake rahulikult, vaadake peeglisse ja naeratage endale, nii aitate luua positiivseid emotsioone. Ja kui esinemise ajal mõned vead juhtuvad, siis püüdke neile mitte liialt tähelepanu pöörata, vaid hingake korra sisse-välja ja minge edasi järgmise märksõna juurde.  Ise võime sellest apsust mõelda kui suurest prohmkast, kuid publik neid sageli ei märka ega neist ei hooli.

Lisa kommentaar

Email again: