Kommenteeri

Eesti esimene ettevõtete ja asutuste väitlusturniir PUNKT

Ettevõtja, töötaja ja ametnik - tule väitlema turniirile PUNKT!
PUNKT on sportlik turniir, kus võitjaks ei osutu kiireimad jalad, vaid tugevaim argument. SpeakSmart viib väitlusest saadava adrenaliini uuele tasemele ning kutsub asutusi ja ettevõtteid osalema Eesti esimesel organisatsioonide vahelisel väitlusturniiril.

Paneme PUNKTile alguse enne suurt suve, 11.juunil MEKTORYs, kus 16 esimesena registreerinud võistkonda saavad väidelda globaalsetel ühiskonnapoliitilistel teemadel (põnev, eks!).

Päevajuht ja peakohtunik on riigikogu liige Yoko Alender.

Mis väitlus on?
Öeldakse, et vaidluses selgub tõde. Meie arvame, et tõele viib lähemale vaid argumenteeritud vaidlus - selline, kus üksteist kuulatakse ja arvamuste kaalu ei määra kõvem hääl ega positsioon, vaid loogika ja faktid. Sellist vaidlust nimetatakse väitluseks.

Aga... me ei ole ju kunagi väidelnud?
PUNKT väitlusturniiril osalemise eelduseks ei ole varasem kogemus, vaid huvi ja tahe väidelda. Ootamegi turniirile osalejaid, kes oleksid valmis oma mugavustsoonist välja astuma ning end proovile panema teiste sarnase kogemusega meeskondade vastu. Eesti Väitlusseltsi aktiivsed liikmed ja SpeakSmart meeskond osalevad turniiril ainult kohtunikena.

Lisaks on 18. mail algusega kell 17:30 kõigil huvilistel võimalik osaleda avalikus väitlusklubis, kus saad testida enda argumente ja SpeakSmart'i meeskonna juhendaval toel väitlust proovida. Nii on kindlam enesetunne turniiriks, sest formaati ja argumente on juba proovitud. Teeme kõik, et turniir oleks sulle suviselt kerge ja mõnus kohtumispaik heade mõttekaaslastega.

Okei.. aga mida meil siis väitlemiseks vaja on?
Turniiri formaat näeb ette, et väitlusvõistkond on kaheliikmeline, nii et vaja lähebki kaht tahet täis inimest. Või nelja, et saaks moodustada kaks võistkonda.

Võistkonnad saab registreerida siin: http://www.vaitluspunkt.ee. Kohti vaid 16 meeskonnale!


Lisa kommentaar

Email again: