Kommenteeri

Hacking Arguments avaüritus 29.11.2017

Tule häki meiega koos argumente!
See ei ole koolitus.
See ei ole filmiõhtu.
See on maailmatasemel väitluse analüüs koos Eesti tippväitlejatega.
Väitlemine on intellektuaalne spordiala, umbes nagu male. Ainult et malelaua asemel on tavaline koosolekulaud paberi ja pastakaga ning malendite asemel mõtted, argumendid, tõestused. Põhjuseid väitlusega tegelemiseks on palju – mõnele meeldib avalikust esinemisest tekkiv adrenaliin, teisele seltskond, kolmandale arutleda huvitavate ja vastuoluliste teemade üle.

Tulemuslikuks toimimiseks meeskonnana on samuti määrav seesama väitlusoskus – oskus ennast selgelt ja argumenteeritult väljendada ning võrdselt tähtsana oskus struktuurselt ja empaatiliselt kuulata. Töösituatsioonides on väitlus hea viis arutada oma organisatsiooni järgmiste sammude üle argumenteeritult, rahulikult, jõudes hiljem ka kaalutletud otsuseni.

Hacking Arguments õhtul kuulame maailmatasemel väitlust Munk Debates ja Intelligence Squared sarjast ning arutleme koos Eesti tippmõtlejate ja -väitlejatega väitluse vormi ja sisu üle ehk mis olid head argumendid, millist sisu oleks selle teema puhul veel võinud sisse tuua, milline oli kõnede ja väitluse struktuur jne.

Saad loomulikult kaasa arvata, aga võid ka niisama kuulata ja mõelda, kas märkasid videos samu argumente, panid tähele, millise looga esineja oma kõnet alustas või kas kõnel oli sinu jaoks sama selge struktuur või mitte. Ühesõnaga, aktiivsus sel õhtul on Sinu kätes ehk saad oma osalemiskogemust ise muuta.

Liitu õhtuga, kui oled mõelnud, et väitlus huvitab Sind, aga ei ole sellega veel tutvust teinud. Tule kohale, isegi kui Sa ei taha kohe kaasa arvata või Sul on väitluse suhtes eelarvamused. Videod on inglise keeles ilma tõlketa.

Kui tahad enne kohtumist väitluse põhilise elemendi, argumendi, kohta rohkem teada, siis saad läbida eelnevalt videokoolituse. Video vaatamine ei ole kohustuslik, vaid lisavõimalus.

Hacking Arguments avakohtumine toimub 29. novembril kell 18:00 – 20:00.
Osalemine on tasuta. Pane end kirja siin!

Järgmised Hacking Arguments õhtud toimuvad 07.02 ja 02.05.2018.

Jälgi infot meie uudiskirjas ja Facebook lehel.


Lisa kommentaar

Email again: