Kommenteeri

Maale elama? Maale elama!

Oled Sa mõelnud, et tahaks värskemat õhku ja ilusamat loodust enda ümber? Tundub kuidagi romantiline, eks:) Kas sa oled ka mõelnud, et maale elama kolides võiksid teada, milline on kogukond, kuhu kolid, ja inimesed, kelle lähedal elad? Räägime nendel ja teistel maaelu puudutavatel teemal 14. mail Maale elama messil Tallinnas, Telliskivi Loomelinnakus. Tule kuulama!
Liitu Maale elama messi arutelude ürituse lehega Facebookis ja tule kaasa arvama: https://goo.gl/Ejjm8c

14. mai teemad on: 
  • 10:30 - 12:00 Kus on väiksem jalajälg - maal või linnas?
„Roheliselt“ mõtleva inimese jaoks võib tunduda loogiline, et maal looduse keskel ja loodusegkooskõlas elamine on keskkonnale hea. Samas on reaalsus see, et külas elades on võimatu hakkama saada ilma sõiduautota, mis sedasama looduslikku elukeskkonda saastab. Linnas aga saad liikuda jalgratta ning ühistranspordiga ja sellega hoida meie planeeti. Kas tõesti on parem, kui inimesed elaks säästlikus linnakeskkonnas ja jätaks maapiirkonna metsikule loodusele? Või on maal elades ökoloogilise jalajälje vähendamiseks ka teisi võimalusi? 
  • 12:30 - 14:00 Kas maal saab ettevõtlusest leiva lauale?
Ettevõtluse alustamine on kahtlemata lihtsam ja tulusam suuremas linnas. Siin jagub nii kliente kui ka tööjõudu ning pangalaenu saamiseks on oma äriplaani tulusust kerge tõestada. Kuidas aga saavad hakkama need pered, kes maal ise endale ja oma perele töökohad loovad? Kuidas leiavad ettevõtjad väheneva elanikkonnaga piirkondades endale töökäsi? Kas maal on võimalik alustada nullist ja ilma palgatööta endale kvaliteetset elu pakkuda? 

  • 14:30 - 16:00 Mis juhtub maale kolides?
Selles arutelus räägivad kolm endist linlast oma maale tuleku loo. Arutelus selgub, millised uskumused maaelu kohta on tõesed ja millised mitte. Samuti saame teada, kuidas on võimalik maal majanduslikus mõttes ellu jääda ning millised on tegelikud väljakutsed. Diskussioon aitab maaelust unistavatel kuulajatel teha oma tulevikuplaane teadlikumalt.

Tartu Maale elama messi arutelud. 

Tartu Maale elama messi arutelud.

Tartu Maale elama messi arutelud.

Lisa kommentaar

Email again: