Kommenteeri

Ideega lõuna: Sotsiaalministeeriumi personalijuhi Katrin Noormägiga 15.03.2020

Valdavale enamikule tänastest juhtidest ja töötajatest ei ole argumenteeritud suhtlemist ja otsustamist haridusteel õpetatud. Organisatsioon, kes soovib targemalt otsustada ning emotsionaalsete konfliktideta suhelda, peab neid oskuseid oma inimestele ise õpetama. Kuidas seda teha?
PUNKT 2017 sündmuste seeria teine ideega lõuna toimub 15. märtsil. Kohtume Wabaduse kohvikus, naudime head lõunasööki ja virgutavat mõttevahetust. Sel korral on Margo Loori vestluskaaslane Katrin Noormägi Sotsiaalministeeriumist, kes kõneleb argumenteerimisest personalijuhi vaatekohast. Räägime sellest, miks argumenteerimisoskusi töötajatele õpetada, millistes situatsioonides aitab argument töötajat, kuidas juurutada argumenteeritud suhtlemist töökeskkonda.

Registreeri end lõunale www.vaitluspunkt.ee lehel.
Alustame kell 12 ja sündmus kestab 1,5 h. Osalustasu lõunal on 10 € ja kohtade arv on piiratud.

Katrin Noormägi on Sotsiaalministeriumi personalijuht ning üks Eesti argumenteeritud juhtimise suurimaid edendajaid. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis töötades lõi Katrin Eesti esimese asutusesisese väitlusklubi, et arendada ametnike argumenteerimisoskuseid. Ta on vedanud mitmeid tulevaste juhtide koolitusprogramme ning on seejuures keskendunud argumenteerimiskultuuri juurutamisele.

Katrin selgitab argumenteerimiskultuuri positiivset mõju organisatsioonile: „Väitlusklubi idee sai kunagi alguse praktilisest soovist arendada töötajate argumenteerimisoskust süsteemselt ja pikema aja vältel – ühekordsed, lühiajalised koolitused ei anna ju sageli sisseharjunud oskuseid. Esmane praktiline kasu oli mõtteviisi kujundamine – igapäevasuhtluses ei pruugi me mõelda sellele, kas nt väljendatud seisukoht on ratsionaalselt põhjendatud või mitte. Argumenteerimise õppimine andis esmalt „ahhaa“-efekti, et iga mõte ei olegi argument. Pikemas perspektiivis tõi argumenteerimisoskuse arendamine kaasa läbimõeldumad sõnavõtud ning põhjalikuma ettevalmistusega töökoosolekud.“

>> Vaata sündmuse fotokajastust siit.

Osaleja tagasiside

Tallinna Lennujaama personalijuht Katrin Kelder andis pärast ideega lõunat väärtuslikku tagasisidet: "Inimesed tahavad aru saada asjade sisust ja tähendusest. Argumenteeritud juhtimist mõistan üldjoontes nii, et see aitab juhil oma visiooni ja ka igapäevase töö otsuseid arusaadavamalt kolleegideni viia. Asjadest arusaamine ja arutelu mõjub motiveerivamalt ja annab innustust panustamiseks.
Iga algus on raske ja millelegi pühendumine vajab ka eneseületamist ning heas mõttes jonnakust, et paremaks saada. Argumenteerimisoskust, selle õpetamist, samuti laiema kõlapinna saavutamist argumenteerimisoskuse väärtustamisel pean väga oluliseks võimaluseks juhtimiskvaliteedi ja -kultuuri edendamisel nii organisatsioonide kui ka riigi ja ühiskonna tasandil. Ideega lõunalt sain mõnegi idee, mida kolleegidega arutada ja rakendada."

***

Ideega lõunad on osa PUNKT 2017 sündmuste seeriast, mille eesmärk on arendada argumenteerimisoskusi. Lisaks ideega lõunatele kohtume kevadel kolmel korral väitlusklubides, et oma argumente SpeakSmart meeskonna toel proovile panna. PUNKT 2017 sari kulmineerib juunis ettevõtete, organisatsioonide ja entusiastide väitlusturniiriga. Oled oodatud nii väitlusklubides kui turniiril osalema!

Lisa kommentaar

Email again: