Advendiseeria 2. osa: Kuidas valmistuda aastalõpu koosolekuteks?
Lauri Kriisa: Miks investeerida argumendikasutuse õppesse ja lisada see oma professionaalsesse tööriistakasti? – Mardi ja Mari lugu
Mis kasu on argumendist professionaalse suhtluses? Organisatsiooni edu sõltub sellest, kui selged on seatud eesmärgid, kui head on meeskonna ideed eesmärgi poole liikumiseks ning kui kvaliteetsed on otsused nende ideede elluviimiseks. Selle valemi järgi põhineb kõik suures pildis inimeste mõtetel ning nende sõnastamisel – alates idee arendamisest kuni vastuvõetud otsuse selgitamiseni organisatsiooni siseringis ning partneritele ja klientidele. Argument aitab neid mõtteid edasi anda lisades sinna põhjenduse, et teine pool saaks sõnumist võimalikult selgelt ja täpselt aru, hoides seeläbi kokku kõigi aega. Mida eesmärgipärasemad ja selgemini sõnastatud on organisatsiooni liikmete mõtted ja sõnad, seda rohkem hoiab ettevõte kokku raha ja aega oma eesmärkideni jõudmisel.
Marleen Pedjasaar: Argumenteerimisoskus on õpitav
Värske õhk teeb mõtte vabaks – võimalusel vali kõnnikoosolek!
Kõnnikoosolek on formaat, mille igepäevast kasutamist võiksime kõik tõsisemalt kaaluda. Tervisele kasulik, rutiini tappev ning fookust segava elektroonikavaba on vaid mõned argumendid, miks eelistada koosoleku või arutelu pidamist liikuva koosoleku formaadis värkses õhus. Meie moderaator-koolitaja Kai Klandorf aitas eelmise aasta oktoobri lõpus Tartu Linnavalitsusel Health Boost projekti raames sellist formaati läbi mõelda ja piloodina neil endil läbi viia. Küsisime kaunil sügispäeval toimunud kõnnikoosoleku kohta tagasisidet Tartu Linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna tervishoiuteenistuse juhatajalt Piret Väljaotsalt ning SpeakSmart moderaator-koolitajalt Kai Klandorfilt.